Viktig om reisen
Prisen inkluderer
Fly Milano t/r, TEMAs reiseleder, del i dobbeltrom, måltider, utflukter, entréer og øvrige transporter ifølge dagsprogrammet.
Gruppens størrelse
Minimum 15 personer og maksimum 22 personer.Hotellen
Hotellene
Baveno og Stresa er små landsbyer og alternative hotell i hotellkjeden Zacchera kan forekomme, men alltid med samme kategori som det oppgitt i programmet.
Valuta
Euro (EUR).
De vanligste bank- og kredittkortene aksepteres i de fleste butikkene. Det finnes minibanker.
Les mer under Valutaveksling ».
Kontakt bank eller vekslingskontor for mer informasjon om kurs og valuta.
Driks
Driks er ikke inkludert i reisens pris. TEMAs reiseleder samler inn 10 EUR per person (ca. 104,- kr) ved reisens start, og tar seg av fordelingen til sjåfører, bagasjebærere og restaurantpersonalet ved felles måltider med flere.
Klima
På Internett finner du værprognoser over de fleste stedene vi besøker på reisen. Se f.eks. www.bbc.com eller www.yr.no.
Klær og utstyr
Ta med klær som passer for fotturer samt en liten ryggsekk. Regntøy og solhatt kan også anbefales og det er viktig med gode sko med ordentlige såler.
Fotturen
Se flere tips til TEMAs fotturer her »
Vinvandringen har et rolig og avskappet tempo samtidig som den er innholdsrik. Vi har korte reisestrekninger og du har ved flere tilfeller tid på egen hånd.
Fotturen Dag 2 er på leirjord blant vinranker på både for- og ettermiddag. Fotturen går både litt opp og ned men også flatt. Høydeforskjellene er ikke store og vandringen er ikke ansett å være krevende. Terrenget er naturlig bølgende vinmarker.
Fottur formiddag ca. 1 1/2 timer.
Fottur ettermiddag ca. 2 timer.
Fotturen Dag 3 er ansett å være lett. Terrenget er også her leirjord blandt vinavlinger samt en skog der vi går på en skogssti (som skogene i Skandinavia). Fotturen på formiddagen er litt lett opp-og-med samt flatt og på ettermiddagen er fotturen i flatt terreng.
Fottur formiddag ca. 1 1/2 timer.
Fottur ettermiddag ca. 1 1/2 timer.
Fotturen Dag 5 går i skog både på formiddag og ettermiddag ovenfor Lago Maggiore-sjøen. Underlaget er skogssti med jordunderlag med granitsteiner på marken. Noen steiner ligger løse, men dette er ikke rullesteiner. På formiddagen er det litt opp-og-ned samt flatt og veldig veldosert. Stigning ca. 100 meter men i etapper og flatt innimellom.
Ettermiddagsvandringen starter med en bratt oppoverbakke som har en fallhøyde på 150 meter. Stien snirkler seg i serpentinsvinger. Denne bakken tar det mellom 15-45 minutter å gå. Deretter følger en lang nedoverbakke i flere etapper med flate partier innimellom ned til sjøen.
Fottur formiddag ca. 1 1/2 timer.
Fottur ettermiddag ca. 1 3/4 timer.